Po dlhšom čase sme sa rozhodli zorganizovať stretnutie členov našej skupiny. Veď niektorí sme sa navzájom ešte ani nestretli. Cieľom stretnutia bolo spojiť príjemné s užitočným a pri spoločnej "dolnozemskej" večeri a následnom posedení sa konečne navzájom lepšie spoznať, vymeniť si skúsenosti a jednoducho sa spolu dobre cítiť.

Pod svoje krídla nás uchýlil penzión Komlóš pri Horných Salibách, kde nám pripravili veľmi pekné a žičlivé prostredie s dobrou večerou - za čo im ďakujeme. Majiteľka - pani Ižmánová (Chovancová) nám poskytla zadarmo ubytovanie, za čo sa jej chceme osobitne poďakovať.

V oficiálnej časti večera sme našim hosťom (našim sponzorom, zástupcom evanjelickej cirkvi zo zboru v Horných Salibách, v Galante a zástupcom Matice Slovenskej v Galante a Matúškove) predstavili našu prácu. Na projekte indexácie matrík Komlóša pracujeme už asi 18 mesiacov.  Postupne sme sa rozrástli na 14 dobrovoľníkov. Máme spracovaných asi 60 000 záznamov o krstoch, 15 000 záznamov o sobášoch a 11 000 záznamov o úmrtiach. Ešte nám chýba naindexovať zhruba 50 000 záznamov o úmrtiach a 3 000 záznamov o sobášoch a krstoch. Chceli by sme spracovať aj údaje o presídlených osobách, teda najmä informácie o tom, že kedy a kde zomreli.

V neoficiálnej časti sme si potom vychutnali pripravené dolnozemské jedlá. Paprčkový paprikáš, sárma a pečená hurka s klobásou chutili veľmi dobre.

V dobrej nálade a pri harmonike a dobrej marhuľovici vydržali poniektorí až do neskorých hodín.

Veľká vďaka patrí našim sponzorom, konkrétne p. Bohušovi Šestákovi a p. Petrovi Franciscimu, ktorí nás veľkoryso finančne podporili.

 

Komentárov   

# Zdenka Walterová 2018-04-26 10:13
Dobrý den, moc vás prosím o přístup na Vaše stránky.
Především chci poděkovat za vaši práci všem, kteří se na ní podílejí. Hodně elánu do budoucna
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť